Kaip išsirinkti gerą vyną? Ekspertų patarimai!

Žmonės visame pasaulyje pagrįstai laiko vyną vienu tauriausių gėrimų. Taip yra dėl mažo stiprumo ir malonaus skonio derinio.

Vyno vartojimo kultūra mūsų šalyje neturi tokių stiprių ir senų tradicijų kaip kitose šalyse. Tačiau mūsų laikais Krymo ir Krasnodaro vynai pasiekė pasaulio someljė ekspertų lygį ir pripažinimą. Šiandien WineBook vyno bibliotekoje galite įsigyti įvairių vynų su pristatymu į namus. Jų kainos skiriasi. Taip pat kataloge galite rasti:

  • šampanas;
  • Viskis;
  • konjakas;
  • armanjakas;
  • Džinas ir kiti gėrimai.

„Winebook“ vyno bibliotekoje siūlomi garsių Škotijos, Meksikos, Airijos, Prancūzijos, JAV, Kanados ir Japonijos prekių ženklų alkoholiniai gėrimai. Vyno bibliotekos asortimentas pradžiugins tiek pradedančius puikaus skonio žinovus, tiek profesionalius someljė, restorano atstovus ir kolekcininkus. Vynas, viskis, šampanas, konjakas, armanjakas ar džinas bus puiki puošmena bet kokiam šventiniam stalui, taip pat gali pasitarnauti kaip dovana vieno ar kito renginio proga.

Vynas ir dar daugiau

Parduotuvės asortimente – įvairių kainų kategorijų vynai iš viso pasaulio. Vyno bibliotekoje galite užsisakyti sidro, putojančių ir spirituotų vynų, stipriųjų ir egzotiškų gėrimų. Kartu su buteliu vyno Jūsų lauks edukacinė ir dovanų literatūra bei įvairūs desertai ir skanėstai.

Norint išmokti atskirti skirtingus vynus, reikia juos išbandyti. Pirmiausia apžiūrėkite prekybos centrų lentynas, o tada turėtumėte eiti į alkoholinių gėrimų parduotuves. Enotecas dažnai organizuoja degustacijas, kuriose galima paragauti įvairių vynų.

Kaip pasakyti, ar geriate gerą vyną

Spalva. Jauni raudonieji vynai yra ryškios, gilios spalvos – tamsiai granatinės, bordo. Subrendę vynai tampa ramesni, nes ruduoja. Jei vynas jaunas, o jo spalva išblukusi arba rusva, vadinasi, jame kažkas negerai.

Baltiesiems vynams indikatorius yra skaidrumas, rožiniams – spalvos grynumas, be tendencijos į oranžinę ir rudą. Nuosėdos tiks tik ilgai brandintuose vynuose, dvejų metų senumo geros kokybės vynas tikrai neturėtų nuosėdų.