Neišmeskite keptuvės, jei maistas pradeda lipti kepant -3 paprasti būdai taupyti visą tai ištaisyti!

Mūsų mamos ir močiutės jau daugelį metų gamina maistą ketaus olandiškose krosnyse. Ir jie puikiai žinojo, kaip juos atgaivinti, jei blynai ar omletas imtų lipti prie paviršiaus. Deja, šiuolaikinės nepridegančios keptuvės tarnauja trumpiau. Tačiau nereikėtų bėgti ieškoti naujų patiekalų, jei senasis prarado ankstesnes savybes. Išbandykite vieną iš šių būdų, kad pradėtumėte.

Kalcinuoti druską

Verta paminėti, kad šis būdas tinka aliuminio, plieno ir ketaus keptuvėms. Produktai su tefloninėmis ir keraminėmis dangomis turi būti valomi skirtingai. Į likusius indus drąsiai įberkite stambios druskos, kad ji uždengtų dugną, o tada indus dėkite ant vidutinės ugnies.

Kaitinkite produktą maždaug dvi valandas. Svarbu neperkaitinti keptuvės, todėl geriau sumažinti dujų kiekį, o ne padidinti iki maksimumo. Procedūros pabaigoje pašalinkite mineralą nuo paviršiaus, o dugną gausiai užpilkite augaliniu aliejumi. Kai indai atvės, juos gerai išplaukite ir išdžiovinkite.

Mirkyti aliejuje

Maistas gali prilipti prie keraminių indų, jei ant jų paviršiaus susidarė anglies nuosėdų. Galite nuplauti augaliniu aliejumi. Gerai nuplaukite keptuvę ir išdžiovinkite vidų. Tada dugną ir sieneles kruopščiai įtrinkite saulėgrąžų ar alyvuogių produktu ir palikite pastovėti keletą dienų. Tai būtina norint užpildyti visas dangos tuštumas. Prieš naudodami indus nuplaukite šiltu vandeniu.

Išvirkite soda

Nelipnių indų vidinį paviršių taip pat galima nuvalyti nuo nuosėdų. Tada jis greičiausiai atkurs ankstesnes savybes. Tačiau triukas neveiks, jei danga bus stipriai pažeista. Tokiu atveju nešvaistykite jėgų veltui, o įsigykite naują prekę.

Į keptuvę supilkite pusę stiklinės vandens ir įpilkite ten šaukštą sodos. Vietoj to galite naudoti kepimo miltelius arba bulvių krakmolą. Užvirinkite skystį ir palikite 10-15 minučių. Tada leiskite produktui atvėsti, kempine pašalinkite anglies nuosėdas ir išplaukite indus kaip įprasta.

Kepimo kilimėlis

Tiems, kurie nenori vargti su virimu ir kalcinavimu, yra universalus sprendimas. Tefloninį kepimo kilimėlį galite nusipirkti bet kurioje prekyvietėje. Produktą galima pasirinkti pagal keptuvės dydį ir jis nesunkiai išspręs įstrigusio maisto problemą.