Naminės pitos receptas ir paruošimas, kokį įdarą galima naudoti

Pita yra duona, kurią galima lengvai užpildyti bet kokiu įdaru. Ją paruošti namuose labai paprasta. Apvalus paplotėlis bus puiki lėkštė įdarui, kurią kiekvienas išsirinks pats.

Kaip pasigaminti pitą namuose

Pita yra nedidelis, bemielis paplotėlis, gaminamas su vandeniu, kuris kepamas keptuvėje. Viduje yra kišenė. Dažniausiai dedama su mėsa, vaisiais, įvairiais padažais, apskritai prie visko, kas atitinka konkrečius pageidavimus.

Šie papločiai gali lengvai pakeisti duoną jų neįdarę. Jie labai panašūs į ploną pita duoną. Jie paruošiami greitai, ingredientai yra prieinami visiems:

  • miltai – 350 gr;
  • druska – 1 arbatinis šaukštelis;
  • aliejus – 1 valgomasis šaukštas;
  • karštas vanduo – 200 ml.

Pitą pasigaminti labai paprasta:

  1. Miltus persijokite, užpilkite verdančiu vandeniu, pasūdykite ir išmaišykite. Išminkykite tešlą ir gerai iškočiokite. Uždenkite rankšluosčiu ir palikite pusvalandį.
  2. Gautą pailsėjusią tešlą padalinkite į kelias mažas dalis. Iš kiekvieno padarykite rutulį, vėl uždenkite ir palikite 10 minučių pastovėti.
  3. Paviršių, ant kurio bus apdorojama tešla, gausiai pabarstykite miltais arba aliejumi, kad tešla nesuliptų. Jei plyš, kepant išbėgs oras, todėl kišenė neišlįs.
  4. Iš rutulio reikia padaryti 16 cm skersmens pyragą. Reikia stengtis išgauti lygią formą, kad kepant pakiltų ir susidarytų kišenė.
  5. Papločius pašaukite į karštą orkaitę, palaikykite iš vienos pusės iki auksinės rudos spalvos, apverskite ir kepkite iš kitos pusės. Kepimo procesas sukuria kišenę. Dar kartą pyragą reikia apversti į tą pusę, kuri iškepė pirma, ir iškart pradės augti kišenė.

Kas yra pita, kieno tai patiekalas?

Kada žmonės pradėjo kepti pitą, niekas negali pasakyti. Tai buvo prisiminta Senajame Testamente, kur jis buvo vadinamas „duonos glostymu“. Tačiau šis patiekalas išpopuliarėjo po 1950 m. Tuo metu į Izraelį atvyko žydai iš Šiaurės Afrikos. Jie pradėjo gaminti ir pardavinėti falafelius ir pita duoną, supažindindami visus vietos gyventojus su egzotiškais patiekalais.

Dabar pita nėra labai populiari. Ir viskas dėl to, kad jį paruošti nėra taip paprasta. Pagal technologiją tešla dedama ant karštos keptuvės ir kepama aukštoje temperatūroje. Jis neturėtų tolygiai tilpti ir iškepti. Norisi, kad tešla atsiskirtų.

Kepant viduje susidaro vandens garai. Jo dėka sukuriamas tarpas tarp sluoksnių. Į jį įprasta dėti įdaro.

Renkantis pitą parduotuvėje, reikia gerai ją apžiūrėti. Dažniausiai šie gaminiai parduodami maišeliuose, todėl iš karto matosi pelėsio buvimas ir keistos dėmės. Nereikėtų tortilijų imti į maišelį, kurio viduje ištepta miltų – tai gali būti ypatinga gudrybė, norint paslėpti trūkstamą produktą.

Pita veislės

Kiekvienoje šalyje šis patiekalas turi savo tipus:

  • Viduržemio jūros pita yra paplotėlis, kurio skersmuo iki dvidešimties centimetrų;
  • Irako – plonas lavašo lapas;
  • turkiška – plona duona;
  • Gruziniškai – purus paplotėlis, neturintis kišenės;
  • indiškas – pripūstas tešlos rutulys;
  • Druze yra didelio skersmens paplotėlis.

Pita, pagaminta iš viso grūdo miltų, yra daug maistingesnė nei iš pirmos rūšies miltų. Šiuose miltuose gausu maistinių skaidulų ir skaidulų, kurios gali pašalinti toksinus ir atliekas. Jame yra vitamino E, kuris vadinamas jaunystės vitaminu.

Iš viso grūdo miltų pagaminta pita rekomenduojama esant antsvoriui, skrandžio problemoms ir aterosklerozei. Jis nelaikomas kenksmingu produktu, net jei jis pagamintas iš pirmos rūšies miltų.

Tačiau žmonės, kurie linkę turėti antsvorio, turėtų atsižvelgti į tai, kad per didelis pitos valgymas gali sukelti antsvorį su visomis iš to išplaukiančiomis pasekmėmis.