Ne visos idėjos apie sveiką mitybą yra teisingos: mitai, kurie jums tik kenkia

Norėdami efektyviai numesti svorio, turite mokėti atskirti vertingus patarimus ir taisykles nuo mitų apie sveiką mitybą. Galime užkliūti už jų masalo, atimdami iš savęs maisto malonumą, o mūsų pastangos neduos jokių rezultatų.

Mitai apie sveiką mitybą, kurie jums tik pakenks

Jei sportuoji, gali valgyti bet ką

Jei žmogus vartoja daug angliavandenių ir visą dieną dirba fizinį darbą ar sportuoja, jis vis tiek nenumes svorio. Mums reikia integruoto požiūrio. Riebalų deginimą turi lydėti subalansuotas visų reikalingų medžiagų suvartojimas. O ypač jei badaujate, tada mankšta jus tik išvargins ir atims visas jėgas.

Teks atsisakyti saldumynų

Sveika gyvensena ir mityba – tai ne griežtas apribojimas, o galimybė kontroliuoti valgomo maisto kiekį ir dažnumą. Nėra prasmės visiškai atimti iš savęs mažų džiaugsmų, pavyzdžiui, mėgstamo pyrago. Jei organizmas veikia kaip laikrodis, tai nedidelė angliavandenių ir cukraus porcija jo nesukels revoliucijos. Jis gali lengvai susidoroti su papildomu krūviu, žinoma, jei jis nėra kasdienis.

Duona visada bloga

Verta aiškiai atskirti tas duonos rūšis, kurios yra mažai sočios ir sočios, nuo tos, kuriose yra daug maistinių medžiagų ir ilgam sukuria sotumo jausmą. Kalbame apie labai apdorotą ir viso grūdo duoną. Pasirinkite pastarąjį ir galite saugiai įtraukti jį į savo mitybą. Atitinkamai, mitas apie duonos pavojų yra kenksmingesnis nei pati duona.

Jūs negalite valgyti naktį

Ne taip svarbu kada valgai, daug svarbiau ką tiksliai. Kūnas nėra toks bejėgis, kad miegodamas nežinotų, ką daryti su maistu. Kalorijos bus suvartotos bet kokiu atveju – iš karto arba kiek vėliau. Taigi nerimauti reikia dėl to, kad vėlai vakare dažniausiai padidėja apetitas, sumažėja suvalgomo maisto kiekio kontrolė. Geriausia, jei valgote bent dvi valandas prieš miegą.

Vegetarizmas visada yra gerai

Žinoma, valgyti daugiau vaisių ir daržovių yra labai naudinga sveikatai, tačiau nereikėtų jais apsiriboti savo mityba. Jei norite gauti visus reikalingus elementus, būti linksmas ir energingas, tuomet gyvūninės kilmės produktus teks kažkuo pakeisti. Pirkti gatavus pakaitalus – ne pati geriausia mintis, nes juose papildomai yra ne tokių sveikų riebalų ir druskų. Jei esate pasiryžęs tapti vegetaru, gaminkite maistą patys, naudodami ankštinius augalus, pupeles ir lęšius.

Šviežios daržovės yra daug sveikesnės nei virtas 

Nuolatinis ir nesugriaunamas mitas, kad daržovės yra sveikesnės, kai valgomos žalios. Tačiau mitybos specialistė aiškina, kad kai kurių medžiagų po terminio apdorojimo net padaugėja, be to, organizmas jas lengviau pasisavina. Taigi, virti pomidorai turi daugiau likopeno, o magnio ir kalcio pasisavinimas bus efektyvesnis termiškai apdorojus špinatus.

Šviežiai spaustos sultys yra sveikesnės nei sveiki vaisiai

Ši populiari nuomonė yra tik rinkodaros specialistų ir sulčiaspaudžių bei maišytuvų gamintojų atsidavusio darbo rezultatas. Jokios šviežiai spaustos sultys nesulaikys skaidulų, esančių visame vaisiuje. Be to, ne visas vaisių ir daržovių sultis galima išgerti tuščiu skrandžiu, ypač jei turite virškinimo problemų.

Perdirbtas maistas neturi jokios naudos

Žmogus jau seniai išmoko apdoroti maistą ir virti jį naudodamas ugnį. Čia nėra nieko blogo. Priešingai, šis metodas turi daug privalumų. Virtos kruopos, troškintos ar net šaldytos daržovės – daugelio mikroelementų šaltinis. Žalą daro ne perdirbtas maistas, o itin perdirbtas maistas, pavyzdžiui, pyragaičiai, traškučiai ir viskas, kas turi ilgą galiojimo laiką.

Visos kalorijos vienodos

Dar vienas mitas apie sveiką mitybą, kuris tau tik kenkia. Kai kurie žmonės linkę manyti, kad jei kalorijų skaičius dviejuose maisto produktuose yra vienodas, tai nėra skirtumo, kurį valgote. Svarbu suprasti, kad kalorijų kokybė gali būti svarbesnė nei jų kiekis. Skirtingos medžiagos skirtingai veikia biocheminius procesus organizme. Kompleksiniai baltymai suirs ir pasipildys ilgesniam laikui, tačiau angliavandenių turintis maistas bus greitai virškinamas, tačiau neaprūpins organizmo reikalingomis medžiagomis.

Norint sveikai maitintis, reikia daug pinigų

Jei klausysitės reklamos, galite susidaryti įspūdį, kad norint numesti svorio prireiks turtų. Supermaistas sveikai mitybai ir įvairūs papildai kainuoja tikrai nemažus pinigus. Bet jei pasirinksite paprastus ir įperkamus sezoninius produktus, taip pat šaldytas daržoves, kiekvienas gali susikurti harmoningą mitybą, kurią gali sau leisti.