Visas sąrašas daiktų, kurių negalima skalbti mašinoje

Skalbimo mašinos tapo nepakeičiamais pagalbininkais atliekant namų ruošos darbus, tačiau jos tinka ne visiems drabužiams ir namų apyvokos prekėms. Svarbu žinoti, kurių daiktų negalima skalbti skalbimo mašinoje, kad nesugadintumėte ir jūsų mėgstami daiktai būtų puikios būklės. Straipsnyje publikuojamas dešimties kategorijų daiktų, kurių nerekomenduojama skalbti mašinoje, sąrašas. O jei plaunate, turėtumėte laikytis tam tikrų taisyklių.

Kokie yra 10 dalykų, kurių visiškai neturėtumėte skalbti mašinoje?

  1. Kostiumai, kaklaraiščiai ir švarkai . Šie drabužiai yra pagaminti iš švelnių audinių, kurie gali plyšti arba susitraukti skalbimo mašinoje. Geriau tokius drabužius patikėti cheminio valymo profesionalams.
  2. Drabužiai su cirkoniais ir blizgučiais . Dekoratyviniai elementai skalbimo metu gali lengvai nulipti ir sugadinti kitus drabužius ar net palikti skylutes. Tokius dalykus geriau valyti rankomis.
  3. Daiktai su užtrauktukais ir sagomis . Skalbiant reikia užsegti užtrauktukus ir atsegti sagas, kad nepažeistumėte kitų daiktų.
  4. Maudymosi kostiumėliai ir apatiniai . Gležni audiniai ir tvirtinimo detalės lengvai pažeidžiami skalbiant mašinoje, todėl prarandama forma ir spalva. Geriau juos skalbti rankomis arba naudoti specialius skalbinių maišelius.
  5. Antklodės ir antklodės . Prieš skalbdami mašinoje, turėtumėte atidžiai perskaityti etiketėje pateiktas rekomendacijas, kad išvengtumėte deformacijos ir minkštumo praradimo.
  6. Sportbačiai su odiniais įdėklais . Intensyvaus plovimo metu odinės dalys gali būti pažeistos, todėl pirmenybę teikite valymui rankomis.
  7. Megztiniai iš vilnos, aksomo ir kašmyro . Plaunant mašinoje šios medžiagos gali prarasti formą, susitraukti arba susidaryti tabletės.
  8. Drabužiai iš gyvūnų kailio . Vilna lengvai nusiima ir gali užkimšti kanalizaciją, todėl prieš skalbimą nuimkite ją rankomis.
  9. Daiktai su nėriniais . Švelnios medžiagos, įskaitant nėrinius, intensyviai plaunant gali būti pažeistos arba deformuotos.
  10. Ortopedinės pagalvės su atminties efektu . Skalbiant mašinoje pagalvių medžiaga gali sugesti, todėl geriausia jas valyti vietoje arba naudoti bevandenį valiklį.