Netinkamas kokteilis: koks gėrimas gali priversti jus priaugti, o ne numesti svorio?

Smoothies tapo neatsiejama daugelio sveikos gyvensenos siekiančių žmonių mitybos dalimi. Šis gėrimas yra vaisių, daržovių, žolelių ir kitų sveikų ingredientų mišinys, kuris kartu sukuria skanų ir maistingą patiekalą. Tačiau nepaisant visų jo privalumų, norint išvengti nepageidaujamų pasekmių, reikėtų atsižvelgti į keletą aspektų.

Smoothies, kurios neleis svorio, o priešingai – priaugs

Mažas skaidulų kiekis

Vienas iš pagrindinių kokteilių komponentų yra skaidulos. Tai augalinė medžiaga, kurios organizmas nepasisavina, tačiau atlieka svarbų vaidmenį jos funkcionavimui. Skaidulos padeda gerinti virškinimą, reguliuoja cukraus kiekį kraujyje ir užtikrina sotumo jausmą ilgam. Tai reiškia, kad per dieną nepersivalgysite. Todėl, gamindami kokteilius, turėtumėte atkreipti dėmesį į ląstelienos turinčių ingredientų, tokių kaip sveiki vaisiai, daržovės ir nesmulkinti grūdai, pridėjimą.

Nepakanka baltymų

Kitas svarbus kokteilio komponentas yra baltymai. Ši maistinė medžiaga atlieka statybinės medžiagos vaidmenį kūno ląstelėms ir audiniams, padeda išlaikyti raumenų masę ir stiprina imuninę sistemą. Į kokteilį pridėję baltymų šaltinių, tokių kaip graikiškas jogurtas, baltymų milteliai ar chia sėklos, suteiksite organizmui reikalingą šios svarbios maistinės medžiagos kiekį.

Daug saldiklių

Norint kokteiliams suteikti malonų skonį, dažnai naudojami saldikliai. Tačiau cukraus perteklius gali sukelti papildomų svarų ir kitų sveikatos problemų. Geriausias pasirinkimas – naudoti natūralius saldiklius, tokius kaip medus ar vaisiai, kurie, be saldaus skonio, aprūpina organizmą naudingais vitaminais ir mineralais.

Daug kalorijų

Svarbu atsiminti kokteilių kaloringumą. Netgi sveikiausi ingredientai gali būti kaloringi, todėl per daug kokteilių jūsų mityboje gali priaugti svorio. Reikėtų kontroliuoti porcijų dydį ir atsižvelgti į bendrą suvartojamų kalorijų skaičių.

Tik jau paruošti kokteiliai iš kavinių

Parduotuvėse ar kavinėse iš anksto pagaminti kokteiliai gali būti patogus pasirinkimas tiems, kurie neturi laiko pasigaminti patys. Tačiau dažnai juose yra pridėto cukraus ir konservantų, todėl jie yra mažiau sveiki. Todėl glotnučius geriau ruošti patiems iš šviežių ir natūralių ingredientų.