5 detox produktai, kurie padės atgauti formą po „šventinių” persivalgymų?

Šventinės vaišės su gausiu stalu ir įvairiais skanėstais gali palikti savo pėdsaką, sukelti sunkumo jausmą ir sumažinti bendrą tonusą. Mitybos specialistė Angelina Vodolazkaya pasiūlė keletą sveikų produktų, kurie padės greitai atkurti kūną po šventinių vaišių.

Kokie produktai padės greitai atgauti formą po švenčių?

1. Brokoliai

Pirmoji organizmui atstatyti rekomenduojamų maisto produktų sąraše – brokoliai. Šiame mažai kaloringame kopūste gausu vitaminų, mineralų ir maistinių skaidulų. Šie elementai palaiko žarnyno veiklą, skatina jo valymąsi, taip pat gerina organizmo adaptaciją. Brokoliuose gausu gliukozinolatų, svarbių kepenų veiklai, o juose esantis vitaminas C palaiko kolageno, atsakingo už odos elastingumą, gamybą.

2. Citrusiniai vaisiai

Norint išvalyti organizmą nuo toksinų po šventinių vaišių, rekomenduojama vartoti citrusinių vaisių: greipfrutų, apelsinų ir citrinų. Juose gausu vitamino C, kuris veikia kaip stiprus antioksidantas. Be to, citrusiniuose vaisiuose esančios skaidulos stimuliuoja žarnyną, skatina jos efektyvų funkcionavimą.

3. Imbieras

Imbieras, pasak dietologės, padeda pagerinti virškinimo procesą, teigiamai veikia medžiagų apykaitą. Tačiau svarbu nepamiršti laikytis saiko – suvartoti ne daugiau kaip 50 gramų šviežio imbiero per dieną, kad išvengtumėte nepageidaujamų šalutinių poveikių, tokių kaip pykinimas, rėmuo ir pilvo pūtimas.

4. Spanguolė

Spanguolės, kuriose gausu fenolinių junginių, atlieka uroseptiko vaidmenį ir palaiko šlapimo sistemos veiklą. Jo naudojimas po švenčių gali padėti išvalyti organizmą ir atkurti normalią veiklą.

5. Saldieji pipirai

Saldžiosios paprikos užima penktą vietą rekomenduojamų maisto produktų sąraše. Šis produktas, kuriame yra daug vitamino C ir vitamino A, yra galingas antioksidantas, apsaugantis ląsteles nuo laisvųjų radikalų ir mažinantis oksidacinį stresą.