Tulpių priežiūros vazoje paslaptys

Neužtenka nusipirkti tulpių kovo 8 d., reikia pasirūpinti, kad jos ilgiau išsilaikytų. Dalinamės pagrindinėmis rekomendacijomis, kaip prižiūrėti šias gėles.

Kovo 8-ąją tikriausiai kiekviena mergina namuose turės po tulpių puokštę. Kaip ir daugelis vasarinių raktažolių, jos yra išrankios ir atsparios šalčiui, tačiau jas reikia prižiūrėti. Papasakosime, kaip prižiūrėti tulpes vazoje, kaip šios vazos forma gali padėti išsaugoti puokštę ir ką pilti (ar nepilti) į vandenį, kad tulpės ilgiau išsilaikytų, lėtai žydėtų ir suteiktų pavasario. nuotaika.

Kiek laiko laikosi skintos tulpės?
Atsakymas priklauso nuo to, kaip rūpinatės savo tulpėmis. Pavyzdžiui, jie mėgsta šaltą vandenį, bet bijo skersvėjų: jei vėjuotą dieną iš darbo gatve nešite nesuvyniotą puokštę, kyla pavojus, kad gėlės neišgyvens net iki buto slenksčio. Prieš išeidami iš kambario, nepamirškite jų suvynioti į popierių.

Tarkime, raktažolės buvo pristatytos į jūsų namus tiesiai iš „Flowwow“ , šviežios, iš patikimos parduotuvės. Galite įdėti į vazą ir pamiršti – tada gėlės vazoje gyvens apie tris dienas. Jei vandenį keisite kiekvieną dieną, jie truks 5-7 dienas. O rūpestingai namų šeimininkei, kuri viską išmano apie tulpių priežiūrą ir netingi pasinaudoti mūsų gyvenimo gudrybėmis, jų užteks iki 14 dienų.

Kaip išlaikyti tulpes šviežias ilgiau nei 7 dienas?
Atsiminkite: parduotuvėje tinkamai prižiūrėtos gėlės tarnaus ilgai. Pagal daugybę ženklų galite suprasti, kiek kainuoja tulpės vandenyje: tris dienas ar tris savaites. Į ką atkreipti dėmesį renkantis raktažoles kaip dovaną:

lapai turi būti maždaug tame pačiame lygyje su pumpurais (jei pumpurai aukštesni, puokštė ilgai stovėjo, verta paieškoti ko nors šviežio);
pumpurai yra sandariai uždaryti arba tik pradeda atsiskleisti;
lapų spalva vienoda, ryškiai žalia, be geltonų dėmių;
Stiebai tiesūs, be įlinkimų.

Kaip ilgiau išlaikyti tulpes vazoje?
Pagrindinė laikymo sąlyga yra šalta. Ideali vandens temperatūra šioms užkietėjusioms gražuolėms yra 3–5 °C, būtent nuo šios sąlygos priklauso, kiek laiko tulpės išsilaikys vandenyje. Jei oras leis, puokštę galite pastatyti net balkone, tada puokštė gyvuos iki 14 dienų.

Protingai rinkitės vazą
Kiekvienai gėlių kompozicijai „parodoma“ sava vazos forma. Gėlės su minkštais tuščiaviduriais stiebais, tarp kurių yra gerberų, narcizų ir tulpių, negali pasvirti per vazos kraštą. Išvada: pasirinkite pakankamai aukštą konteinerį. Jis turėtų būti maždaug ⅔ stiebų aukščio. Tada pumpurai neatsvers, ir jums bus lengviau juos prižiūrėti.

Kitas niuansas: svogūninės gėlės, skirtingai nei lauko gėlės, nepakenčia perpildytų sąlygų. Jiems reikia vazos plačiu kaklu, kad pumpurai nesispaustų vienas prie kito.

Teisingai išimkite pakuotę
Neskubėkite išimti vyniojamojo popieriaus, kuris saugojo gėles nuo šalčio transportavimo metu. Įdėkite puokštę į vazą tiesiai į ją ir palikite 30-40 minučių. Stiebai vandenyje sustiprės ir nesulinks, kai juos išimsite iš pakuotės.

Prisiminkime pagrindinę taisyklę: būkite atsargūs. Nepatogus judesys nuimant vyniotinį gali pažeisti gležnus, minkštus stiebus. O jei pažeisti stiebai, recepto, kaip išlaikyti gėles vazoje šviežias ir ryškias, nėra.

Kaip teisingai apkarpyti tulpes?
Stiebus geriausia kirpti po vandeniu. Jie turi vamzdinę struktūrą, o jei pjausite ore, vamzdelio galas greitai išdžius ir maistinės medžiagos nepateks į pumpurus. Paimkite nedidelį padėklą ar dubenį, panardinkite į jį stiebus, paimkite aštrų peilį ir padarykite įstrižus maždaug 6 mm pjūvius. Procedūrą reikia kartoti kiekvieną dieną prieš keisdami vandenį.

Į kokį vandenį pilti tulpes?
Priminsime: ankstyvieji svogūnų svogūnėliai mėgsta vėsą, todėl jiems pilame tik šaltą vandenį! Tiks ir paprastas vanduo iš čiaupo: pasukite maišytuvą iki minimalios temperatūros ir užpildykite vazą. Tada leiskite vandeniui nusistovėti 1-2 valandas, o prieš dėdami puokštę į vazą galite įmesti kelis ledo kubelius.

Kiek vandens turėčiau pilti?
Žemėje svogūniniai augalai nelabai mėgsta perlaistyti, o nupjauti pasigenda drėgmės atsargų. Taigi galite saugiai užpildyti vazą dviem trečdaliais ar net daugiau. Svarbu negailestingai nupjauti visus lapus, kurie rizikuoja atsidurti vandenyje: tai potencialus puvimo bakterijų šaltinis, o būtent jos neleidžia ilgai džiaugtis puokštės grožiu.

Beje, norint visapusiškai prižiūrėti savo gėles, prieš pilant į ją gėlo vandens vazą reikia gerai išplauti.

Kaip atnaujinti stiebo antgalius?
Tai turi būti daroma kiekvieną dieną, taip pat ir tada, kai pirmą kartą ketinate sudėti kompoziciją į vazą. Prieš karpydami tulpes, nuplaukite aštrų peilį ar genėjimo žirkles, galite net dezinfekuoti. Pjauname ne daugiau 1 cm ilgio po šaltu vandeniu 45 laipsnių kampu. Nereikėtų naudoti žirklių, nes joms reikia ilgiau nupjauti ir pažeisti stiebo struktūrą.

Ką dėti į vandenį?
Dabar išsiaiškinsime, kaip ilgiau laikyti gėles vazoje naudojant buitinę chemiją. Kad raktažolės stovėtų daug dienų, ne nuodėmė vartoti „dopingą“ (augalai nedraudžiami). Geriausias papildomos mitybos šaltinis yra angliavandeniai, todėl į vazą galite įberti cukraus – apie 15 gramų litrui vandens.

Svarbu! Cukrus yra geras ir prieinamas priedas. Tačiau tai toli gražu nėra pagrindinis atsakymas į klausimą, kaip prižiūrėti tulpes vazoje. Pavasarinei puokštei daug svarbiau švarus šaltas vanduo, higieniškas genėjimas, tiesioginių saulės spindulių vengimas.

Kitas variantas yra nusipirkti paruoštų trąšų . Profesionalūs gėlių augintojai sukūrė daugybę miltelių, prailginančių gėlių gyvenimą.

Kur dėti vazą su puokšte?
Tulpė ne tik nemėgsta šilumos, bet ir ryškios šviesos! Todėl neturėtumėte dėti puokštės šalia pietinio lango. Priešingai, geriau rasti vietą atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių. Jei turite tamsių užuolaidų, nedvejodami naudokite jas, ypač vidurdienį.

Kaip pagreitinti pumpurų žydėjimą?
Apskritai, uždaryti pumpurai yra geri: tai reiškia, kad žiedai yra švieži. Bet jei vis tiek norite kuo greičiau pamatyti žydinčias tulpes, reikėtų jas šiek tiek paskubinti. Norėdami tai padaryti, gėles reikia įdėti į šviesią patalpą ir įdėti į šiltą vandenį, nupjaunus stiebą 1-2 centimetrais. Po poros valandų pamatysite pirmąją prasiskleidusią gėlę.

Kaip atgaivinti tulpių puokštę?
Kartais būna taip: atrodo, kad viską darai teisingai, kratai per puokštę, saugo kiekvieną gėlę, bet jos vis tiek nuvysta. Geros žinios yra tai, kad mirčių galima išvengti. Kai tik pastebėsite pirmuosius požymius (krentančius žiedlapius, pasvirusius pumpurus), pradėkite veikti.

Jei vytimas vis dar yra ankstyvoje stadijoje, pabandykite puokštę padėti po elektrine lempa. Gėlės šiek tiek sušils ir vėl taps tiesios. Taip pat gali padėti purškalas: po gausaus dušo palaukite porą valandų, kol stiebai atsidurs vertikalioje padėtyje.

Avariniais atvejais tinka kitas metodas. Pirmiausia pora centimetrų nupjaukite stiebus (tiesiai nupjaukite). Tada stiebus sandariai suvyniokite į popierių (galite paimti laikraštį) ir porai valandų padėkite į šaltą vandenį – žiedai turi išsitiesinti.

Kurių veislių tulpės vandenyje išsilaiko ilgiau nei kitos?
Jie sako, kad pasaulyje yra daugiau nei 3000 šių „gyvų turbanų” veislių. Gerai, kad perkant nereikia rinktis iš tokio didžiulio skaičiaus. Tuo pačiu metu asortimentas vis dar didelis: pavyzdžiui, „Flowwow“ prekyvietėje yra keletas populiariausių tipų.

„Ilgalaikiškiausia“ laikoma „Big Chief“ veislė: jos atstovai neturi plačiai atsiveriančių pumpurų, todėl žiedlapiai laikosi tvirtai.

Kita veislė, kuri ilgai išsilaiko vazoje – Ad Rem. Gėlės taip pat turi tankius pumpurus, kurie lėtai atsidarys.

Kelias dienas džiugins ir Prins Carnaval veislės atstovai.

Kokių gėlių negalima dėti į vieną vazą su tulpėmis?
Gėlių pasaulyje yra antagonistinių rūšių: patekusios į tą pačią vazą jos tiesiogine to žodžio prasme nuodija viena kitą. Jei antagonistines gėles įdėsite į indą, kuriame jau yra šviežių tulpių, priežiūra ir vandens keitimas nepadės: arba pačios raktažolės, arba jų „gyventojai“ nuvys. Pavyzdžiui, artumas prie svogūninių augalų gali nužudyti kaprizingą rožę ar ranunculus.

Patys kovo 8-osios herojai negali pakęsti šių gėlių artumo:

pakalnutės (šios gležnos baltos gražuolės yra nuodingos daugumai jų vazos bičiulių: jų kompanionai ilgai negyvena);
kai kurie kiti svogūniniai augalai: narcizai, hiacintai, krokai. Jų nuodingos sultys užkemša stiebų audinius ir sutrumpina puokštės gyvenimą.
Kokios gėlės puokštėje dera su tulpėmis? Jų taip pat nemažai: prie „turbanų“ jau pasiruošusios prisijungti frezijos, vilkdalgiai, alstromerijos, bijūnai, ramunės.

Jei abejojate, ar vienoje kompozicijoje sugebėsite kompetentingai derinti skirtingus gėlių tipus, drąsiai rinkitės monofoninę puokštę: ji visada atrodo elegantiška ir nepretenzinga. Ir gėlės negalės pakenkti viena kitai!

Kaip laikyti tulpes be vandens?
Tačiau ne visi gėlių mylėtojai žino šį triuką! Kurį laiką raktažolės išvis gali išsiversti be indo. Tai labai svarbu, jei po ranka neturite vazos arba planuojate gabenti puokštę. Taigi, kaip organizuoti skintų gėlių saugojimą porą dienų?

1. Nupjaukite stiebus po šaltu tekančiu vandeniu.

2. Gėles padėkite ant popierinio rankšluosčio ir leiskite išdžiūti.

3. Tada apvyniokite stiebus drėgna kempine arba drėgnu popieriumi, kad neprarastumėte drėgmės.

4. Padėkite puokštę į šaldytuvą ar kitą vėsią ir tamsią vietą.

Svarbu! Šalia vaisių ir daržovių „turbanai“ greitai nublanksta: viskas dėl etileno, kurį išskiria ilgai gulintys vaisiai.

Ką reiškia tulpių spalva?
Ir galiausiai – visada malonus, šiek tiek magiškas turinys: slapta gėlių atspalvių reikšmė. Tai gali praversti renkantis puokštę Kovo 8-ajai mamai, draugei ar mylimajam.

Raudona – aistra, meilė ir romantika. Jie skiriami įspūdingoms fatalėms moterims.
Rožinė – švelnumas, moteriškumas ir dėkingumas. Jaudinantis variantas, tinkantis kaip dovana santykių pradžioje.
Balta – grynumas, nekaltumas, gaivumas.
Geltonos tulpės asocijuojasi su džiaugsmu, laime ir draugyste.
Oranžinės tulpės simbolizuoja energiją, šilumą, kūrybiškumą, maištą ir naujoves.
Violetinės tulpės – prabanga, rafinuotumas ir paslaptis.