Kaip užmigti, jei negalite užmigti ir reikia keltis anksti ryte?

Šiuolaikiniame pasaulyje, kai gyvenimo tempas tampa vis labiau įtemptas, kova su nemiga ir miego reguliavimas yra svarbi užduotis. Penkios darbo gyvenimo hackai, kuriuos pristato svetainės Pasidomek.lt žurnalistai, padės ne tik pagerinti miego kokybę, bet ir lengvai atsikelti ryte, jaustis žvaliems ir kupiniems energijos.

5 darbo gyvenimo trūkumai, kai negalite miegoti ir atsikeliate anksti ryte

1. Prieš miegą nusiprauskite po šiltu dušu

Vienas paprastas, bet veiksmingas būdas paruošti kūną miegui – prieš miegą nusiprausti po šiltu dušu. Šis gyvenimo įsilaužimas pagrįstas mokslu: šiltas vanduo padeda atpalaiduoti raumenis ir sumažinti streso lygį, o smegenims signalizuoja, kad laikas pailsėti. Tai taip pat padeda pereiti nuo dienos veiklos į ramią būseną prieš miegą.

2. Įsigykite tamsinančias užuolaidas arba miego kaukę

Tamsios atmosferos kūrimas miegamajame yra pagrindinis dalykas kovojant su nemiga. Tamsintos užuolaidos gali žymiai pagerinti jūsų miego kokybę, nes kambaryje sukuriama visiška tamsa. Jei tai neįmanoma, miego kaukė yra puiki alternatyva. Svarbiausia, kad jis gerai priglustų prie akių, bet nesudarytų papildomo spaudimo.

3. Prieš miegą išvėdinkite kambarį

Oro kokybė miegamajame vaidina svarbų vaidmenį užmigimui. Prieš miegą išvėdinkite kambarį, užtikrindami šviežio ir drėgno oro antplūdį. Tai padės atsipalaiduoti ir sudarys optimalias sąlygas sveikam miegui. Įsitikinkite, kad kambario temperatūra yra 19-22 laipsniai, o tai yra optimali daugumai žmonių.

4. Prieš miegą nenaudokite dalykėlių

Elektroniniai prietaisai, tokie kaip planšetiniai kompiuteriai ir telefonai, skleidžia mėlyną šviesą, kuri slopina miego hormono melatonino gamybą. Nustokite naudotis programėlėmis likus bent 30 minučių iki miego ir išjunkite televizorių. Tai sudarys sąlygas pagerinti miegą.

5. Naudokite baltą triukšmą

Baltasis triukšmas yra garsas, vienodu intensyvumu apimantis visus garsinio spektro dažnius. Šis monotoniškas garsas gali padėti susikaupti ir užblokuoti pašalinius garsus, o tai ypač naudinga užmiegant. Baltojo triukšmo įrašai tapo populiaria priemone ir gali padėti pagerinti jūsų miegą.