Kaip nustatyti optimalų laiką eiti miegoti ir pabusti be kančių!

Daugelis žmonių patiria miego sutrikimus, kartais net to nepastebėdami. Norėdami pakankamai išsimiegoti ir išbūti visą dieną, turite žinoti, kuriuo laiku geriausia užmigti ir pabusti.

Kiek kainuoja eiti miegoti?

Naktis yra poilsio metas visai gamtai, nes šiuo metu saulė yra žemai. Miego, budrumo ir mitybos modelis yra glaudžiai susijęs su saulės aktyvumu.

Optimalus miego ir poilsio laikas yra nuo 21:00 iki 00:00. 1 valanda miego per šį laikotarpį skaičiuojama kaip 2 valandos. Šiuo metu žmogaus nervų sistema ilsisi. Jei nenueisite miegoti nurodytu laiku, tuomet žmogus bus mieguistas, tingus ir pavargęs, nes jo organizmas nespėjo pailsėti.

Geriausias laikas miegoti yra 22:00. Tačiau ši taisyklė galioja ne visiems. Pagal bioritmus žmones galima suskirstyti į kelias grupes:

  • lark – eik miegoti 21-22 val., o kelkis anksti. Visą dieną jie jaučia energiją, kuri ima slūgti vakare;
  • pelėdos budi naktimis, gali eiti miegoti net 3:00 ryto, o paskui miegoti iki pietų. Anksti pabudę jie gali jaustis aptingę ir pavargę;
  • Balandžiai – gali vienu metu gyventi ir čiurkšlės, ir pelėdos režimu. Jiems lengva užmigti bet kuriuo metu. Jie bus pabudę tik po 8 valandų miego.

Statistika rodo, kad tikrų balandžių ir pelėdų yra labai mažai. Daugelis žmonių dėl miego sutrikimų negyvena pagal savo įprastą rutiną.

Kokiu laiku turėtum keltis ryte?

Nuo 02:00 iki 06:00 yra „vatos“ periodas, kuris suteikia gyvybingumo ir suteikia energijos. Štai kodėl patartina keltis nuo 2 iki 6 val. Be to, šis laikas tinkamas organizmo valymui. Ankstyvas pabudimas gali padėti pašalinti toksinus.

Rytuose šiuo metu kyla žmonės, pasiryžę savimonei ir dvasiniam tobulėjimui. Daugelis žmonių, kurie prabunda anksti, turi įdomių idėjų.

Atsikėlęs nurodytu laiku žmogus visą dieną bus linksmas ir aktyvus. Jei atsibusite vėliau, tuomet visą dieną apims nuovargis, apatija ir tinginystė.

Kaip pagerinti miego grafiką

Norėdami visą dieną jausti jėgų ir energijos antplūdį, turite nustatyti miego režimą, o norėdami tai padaryti, turite atlikti šiuos veiksmus:

  • Norėdami išmokti eiti miegoti anksčiau, turėtumėte palaipsniui mažinti miego laiką, kol pasieksite norimą tikslą. Tai turėtų būti daroma lėtai. Dažnis priklauso nuo to, kaip režimas sutrikęs;
  • Tuo pačiu metu turite sumažinti bendrą miego laiką;
  • Jūs neturėtumėte miegoti dienos metu, net jei labai norite. Snaudimas gali sutrikdyti nakties miegą;
  • griežtai laikytis nustatyto grafiko;
  • pašalinkite visus šviečiančius prietaisus.

Naktimis nereikėtų persivalgyti, valgyti riebų ir sotų maistą, nes tada bus sunku užmigti.