Kodėl neturėtumėte įsigyti Čihuahua? Agresyvus, piktas ir visada lojantis

Čihuahua yra šuo, kuris kai kuriems tapo pragaro velniu, mažu demonu kūne. Kitiems ji yra angelas. Žinau du atvejus, kaip jie laikomi ir ką žmonės sako apie veislę. Pradėsiu nuo to, kodėl viena moteris mano, kad niekada neturėtumėte gauti čihuahua.

Žvėris namuose
Mano klasiokė Alina, su kuria periodiškai bendraujame ir susitinkame, gavo čihuahua. Daugelis žmonių ją atgrasė nuo šios minties. Veislė nedidelė, tačiau reikalauja atsakingo požiūrio, stiprios valios ir ramaus šeimininko. Alina – stipri asmenybė, tačiau nevaržoma emocijų.

Ir tada namuose pasirodė šuniukas. Alina kuždėjo kartu su juo. Šuo pradėjo augti ir vienu metu parodė charakterį: urzgė ant šeimininko, kai ji pradėjo reguliuoti dubenį su maistu. Tada buvo atvejis, kai jai įkando šuo.

Kūdikis, kaip ji pavadino Čihuahua, nuolat lojo, kai ko nors prašydavo. Alina dažnai jam duodavo viską, ko jis norėjo. Manipuliatorius užaugo. Jis loja tol, kol bus taip, kaip jis nori.

Agresija ir lojimas
Aliną aplankyti neįmanoma. Jis ne tik loja (nors tai ir pribloškia žmogų), bet ir skuba. Ir kodėl toks mažas šuo turi tiek pykčio? Alina pradėjo suvokti savo klaidas, padarytas auklėjant. Kinų dresuotojas šiek tiek padėjo koreguoti elgesį. Taip, mažam šuniui buvo pasamdytas specialistas. Jei pasiimsite kokį šunį, būkite pasiruošę, kad jis gyvens su jumis 12 ar daugiau metų, jei kalbame apie mažas veisles.

Kai kam gali pasirodyti juokinga, tačiau čihuahua yra drąsūs, didesni už savo dydį ir stipraus charakterio šunys. Taigi paaiškėja, kad jie yra linkę į agresiją ir kitų, ypač šunų, patyčias. Čihuahuai nerūpi šuns dydis. Loti gali bet kuris augintinis, nepaisant jo dydžio.

Bet aš neneigiu, kad Alina daugiausia kalta. Iš pradžių ji jį lepino ir glamonėjo, o paskui, kai šuniukas tapo suaugusiu šunimi, pradėjo jį dresuoti. Tai neteisingas būdas. Ir tai taikoma ne tik šiai veislei, bet ir bet kuriam šuniui. Juos reikia ugdyti ir socializuoti nuo ankstyvos vaikystės.

Alina prabilo apie vieną neseniai nutikusį incidentą. Jos kūdikis pamatė Azijos aviganį. Kūdikis ėmė loti su tokia jėga, kad net ramus kaimyno šuo milžinas atkreipė į jį dėmesį. Alina sustingo. Ji manė, kad šuo skubės, bet jis žiūrėjo tik protingu žvilgsniu. Vaikas buvo sukrėstas tokios „nepagarbos“ ir pradėjo plėštis nuo pavadėlio. Prie ko tai privestų? Baisu net įsivaizduoti. Alina jį sulaikė. Tačiau kitas šuo galėjo sureaguoti ir paskubėti. Taigi čihuahua yra geri provokatoriai.

Veislės trūkumai
Tačiau ne viskas taip paprasta. Būna momentų, kurie nepriklauso nuo šeimininko dėl veislės specifikos. Pavyzdžiui, Alina susidūrė su tuo, kad net esant aukštesnei nei nuliui, bet žemai temperatūrai jos Kūdikis šąla. Taip, čihuahua pasižymi dideliu šilumos našumu. Jie dažnai užšąla.

Drabužius tenka pirkti arba pasigaminti pagal užsakymą pagal individualius išmatavimus. Tai yra laiko ir pastangų švaistymas. Taip, ir jums reikės daug pinigų. Alina aprūpino Kūdikį viskuo, ko jam reikėjo. Tačiau ji negali susitaikyti su tuo, kad jis vis dar kartais tyčiojasi iš kitų šunų. Ar tai pavojinga. Jis gali būti suplyšęs. Tad prieš priimant veislę svarbu apgalvoti, kokie jos pliusai ir minusai, ir tik tada neskubant priimti sprendimą. Beje, pirkdami Chihuahua turėsite daug išleisti, jei kalbame apie veislinius gyvūnus, kurių tėvų ir senelių linija yra žinoma.

Gyvenimas su čihuahua
Tačiau nemanykite, kad ši veislė turi tik trūkumų. Ne, yra ir privalumų, apie kuriuos parašysiu. Mano teta turi 2 čihuahua. Ir ką? Gerai besielgiantys šunys. Taip, kartais jie gali loti, bet dažniausiai būna ramūs. Jie buvo auginami ir socializuojami nuo vaikystės.

Tetos savo mažylius išveda pasivaikščioti su kitais šunimis. Socializaciją ji pradėjo kompetentingai: pirmiausia vaikus Tošą ir Tatošu supažindino su keistu šunimi. Ji buvo maža, mišri, bet labai rami ir protinga. Čihuahua yra pripratusi. Tada mano teta pradėjo vestis savo Tošą ir Tatošu į kompaniją, kurioje buvo 2–3 šunys. O dabar jos šunys ramiai vaikšto didelėje kompanijoje. Nauji šunys priimami atsargiai, tačiau rodo visiškai adekvačią reakciją. Ir visa tai dėka jų ankstyvos socializacijos. Niekada neturėtumėte delsti su ja.

Veislės pliusai
Mano teta sako, kad jos čihuahua yra gana protinga, greitai vykdo ir įvaldo komandas. Tačiau jie gali kovoti prieš kitus šunis ir bandyti tai padaryti. Tosha yra dominuojantis, jis yra vyresnis nei kiti šunys jų vaikščiojančioje kompanijoje. Taigi jis bando parodyti savo pranašumą.

Mano teta taip pat sako, kad čihuahua ją be problemų veža į keliones (ji dažnai skrenda į kitas šalis ir myli Baikalą bei Sibirą). Šunys yra maži ir leidžiami į lėktuvus ir traukinius. O transportuoti juos gana paprasta. Čihuahua valgo mažai. Bet taupyti neverta. Pašarai arba „natūralus“ maistas turi būti aukštos kokybės.

Mano teta verda košę su mėsa, o savo čihuahuas kartais palepina tyrele ir mėsa vaikams. Taip gyvena Toša ir Tatoša. Jie yra juokingi ir gražūs, lengvai valdomi ir mėgsta keliauti. Taigi, tinkamai treniruojantis, čihuahua tampa gerais kompanionais.